Wspólnie tworzymy zespół, który działa i walczy o zdrowie Ady!

Wspólnie tworzymy zespół, który działa i walczy o zdrowie Ady!

Rehabilitacja. Raz na dwa tygodnie odwiedza nas Pani Beatka z Regionalnej Fundacji Pomocy Niewidomym. Kolejne dwa razy w miesiącu jeździmy do filii Fundacji w Rybniku, gdzie mamy zajęcia z Panią Basią.

Na tym filmiku możemy zobaczyć jak Pani Beatka bardzo się stara nauczyć Adusię widzieć. Za każdym razem przynosi przeróżniste ciekawe „bajki”, plansze, grzechotki i światełka. Tym sposobem daje mi nowe pomysły ćwiczeń, które mogę wykonywać w domu z Adusią.
Na początku chciałam mieć jednego rehabilitanta ruchowego, jednego polisensorycznego i jednego od wzroku. Wkurzałam się gdy sie okazywało, że jest to nie możliwe, bo mają za dużo pacjentów żeby przyjeżdżać więcej niż 1-2 razy w tygodniu. Na dziś mamy 8 rehabilitantów. Od kwietnia dochodzi jeszcze jeden rehabilitant ruchowy.
To co na początku uważałam za minus – czyli ilość terapeutów, okazało się ogromnym plusem. Każdy z nich jest na wagę złota. Każdy doradzi, pomoże, wesprze. Wspólnie tworzymy zespół, który działa i walczy o zdrowie Ady!