Koncert Charytatywny dla Adusi

Koncert Charytatywny dla Adusi

Zapraszamy Państwa na niezapomniany wieczór! Zaczniemy od recitalu utalentowanej wokalistki Joanny Smajdor oraz zdobywającego sławę swoimi tekstami rapera Allen. Dwie grupy taneczne ExJazz i Arabeski rozruszają widownię przed powitaniem Marcina Wyrostka. Wystąpi wraz z Zespołem Tango Corazon Quintet oraz Marcinem Jajkiewiczem, porywając nas własnymi aranżacjami tango, muzyki klasycznej, standardów jazzowych i ethno-folk.

Koncert odbędzie się 23 maja o godz. 18-tej w Kościele Ewangelickim w Jastrzębiu Zdroju.

KUP BILET (30zł)

Info na www.zdrowieady.pl/kupbilet i pod numerem telefonu 732902382
Dochód z koncertu przeznaczony jest na terapię małej Ady

ADRES
Parafia Ewangelicko-Augsburska w Jastrzębiu-Zdroju
ul. Cieszyńska 23, 44-337 Jastrzębie-Zdrój
Google Maps

 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O GWIAZDACH KONCERTU

❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤
JOANNA SMAJDOR

Odniosła sukcesy w programach takich jak „Mam Talent”, „Bitwa na głosy” czy „The Voice of Poland”. Już w wieku 7 lat rozpoczęła naukę w szkole muzycznej, gdzie uczyła się gry na fortepianie. Kochając śpiew zaczeła brać udział w kunkursach woklanych w regionie, potem o coraz większym zasięgu. Kontynuowała rozwijać swoją pasję na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach.

❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤
ALLEN

Allen- raper pochodzący z Cieszyna, rozpoczął przygodę z rapem w 1999 roku, ma na koncie sporo koncertów w Polsce i za granicą (Slovakie Strbskie Pleso ’07, USA Myrtle Beach ’11) m.in. imprezy takie jak AWFalia Katowice ’08, ’09, ’10 z ekipami: Kaliber 44, Fokus/Pokahontaz, Semtex(borixon, Kajman), Jamal, Dj Feel X, Dj Squal, Dj. Bart, Dj. Vip
W 2005 roku ukazała sie pierwsza płyta nagrana wraz z tyskim raperem Pepe, pod nazwą „fortitudo ad finem”. W maju ’08 wyszła solowa płyta „Quo Vadis?”. 
Obecnie pracuje nad Nowym krążkiem, na którym będzie można usłyszeć również takich raperów jak: Poison, Muzk, Kolah, Maq oraz Pete a także muzyków: Tomek „Tepsa” Cieślar, Kamil Jakubowski – gitara, Łukasz Duchniak – saksofon, Filip Król – klawisze oraz Szymon”Szar” Cieślar – bas.

Od 2002 roku zajmuje się produkcją beatów, które można usłyszeć na www.myspace.com/180obrotproductions. Od 2008 roku jest w ekipie 611 klika.
Obecnie współpracuje z:
Dj-em Squal’em, Dj-em Antonio, Wokalistkami Bo (Bożeną Cieślar) oraz Dorotą Sikorą, Beatboxerem Marasem, zespołem Cover Brass Band oraz zespołem Cześć.

W swoich kawałkach porusza tematykę życia codziennego. Mówi o problemach, z którymi borykają się młodzi, wskazując równocześnie na ich rozwiązanie. Numery są osadzone w różnych klimatach, od tradycyjnych oldschoolowych bitów poprzez orientalne, rockowe skończywszy na dubstepie.
Nagrał teledysk do numeru Chcesz dowodu? http://www.youtube.com/watch?v=oq28PFpubuo, który można będzie usłyszeć na nowej płycie.

… nie ważne jest to kim byłeś, co robiłeś, o wiele ważniejsze jest to kim jesteś teraz i co się przez to nauczyłeś.
ELO

❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤
EXPLOZJA TAŃCA

Szkoła tańca, która pracuje z młodszymi i starszymi… W jej kadrze instruktorskiej nie brakuje utytułowanych tancerzy, którzy zdobywali uznanie nie tylko na krajowych, ale również na zagranicznych parkietach. To właśnie trzon szkoły Explozja Tańca, skąd pochodzą grupy ExJazz i Arabeski.

❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤
MARCIN WYROSTEK

Akordeonista – zwycięzca polskiej, drugiej edycji programu Mam Talent. Wykładowca Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Członek Amerykańskiego Stowarzyszenia Akordeonistów.

Pierwszym akordeonistą w rodzinie jak i nauczycielem Marcina był jego Ojciec. Akordeon trafił do jego domu, gdy dziadek zamienił jedną ze swoich krów na instrument. Od tego czasu brzmienie akordeonu zawsze towarzyszyło rodzinnym spotkaniom. Edukację muzyczną kontynuaował w PSM I i II st. w Jeleniej Górze. Spędzał całe noce w garażu ćwicząc na akordeonie. Swoją pasję rozwijał pod kierunkiem prof. Joachima Pichury na Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie obecnie jest wykładowcą.

Jest laureatem ponad 30 konkursów akordeonowych (w kraju i za granicą), w tym Detroit (USA) 2005; Esztergom (Węgry) 2003, Dunajska Streda (Słowacja) 2003, Reinach (Szwajcaria) 2003. Był także stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku akademickim 2004/2005.

Jest założycielem projektów: TANGO CORAZON oraz COLORIAGE. Nagrał trzy autorskie płyty, za które otrzymał m.in potrójną platynę oraz nominację do nagrody Fryderyki 2010 za płytę „Magia del Tango” oraz podwójną platynową płytę za najnowszy krążek „Coloriage” – 2012.

Kocertował na największych, polskich scenach muzycznych m.in. na 50-leciu festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, Festiwalach: Sopot TOPtrendy, Transatlantyk, Warszawa Singera.

Miał okazję koncertować z gwiazdami polskiej sceny muzycznej – Kayah, Maryla Rodowicz, Ryszard Rynkowski, Adam Sztaba, Orkiestra AUKSO. Jednym z najbardziej ekscytujących wyzwań muzycznych był wspólny występ z Bobbym McFerrinem w 2010 roku. Wykonuje muzykę klasyczną, jazzową i ethno-folk. Kluczowym elementem jego tożsamości muzycznej jest improwizacja.

❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤
TANGO CORAZON

Projekt Tango Corazon powstał w wyniku naszej fascynacji muzyką argentyńską i latyno-amerykańską, która zainspirowała nas do tworzenia tang we własnych aranżacjach: jazzowych, klasycznych, musicalowych i klubowych. Repertuar zespołu oparty jest na tangach Astora Piazzolli i Richarda Galliano a także autorskich kompozycjach Marcina Wyrostka.
Debiutancka płyta zespołu – „Magia del Tango”, pokryła się ZŁOTEM już w pierwszym miesiącu sprzedaży, aby finalnie osiągnąć status POTRÓJNEJ PLATYNY!!!. Album został także nagrodzony na Festivalu Sopot Top Trendy 2010.
Żywiołowe reakcje publiczności zainspirowały nas do wydania płyty – „Live”, która jeszcze przed wprowadzeniem do oficjalnej dystrybucji osiągnęła status złotej płyty. W Tango Corazon występują muzycy z projektu Coloriage co dodatkowo nadaje występom charakter ethno-folkowy.
Zespół
Marcin Jajkiewicz – wokal / Marcin Wyrostek – akordeon /
Mateusz Adamczyk – skrzypce / Daniel Popiałkiewicz – gitara / Agnieszka Haase-Rendchen – fortepian / Piotr Zaufal – bas / Krzysztof Nowakowski – instrumenty perkusyjne

❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤
MARCIN JAJKIEWICZ

Wokalista jazzowy, musicalowy, rozrywkowy. Uczestniczył w wielu programach rozrywkowych, takich jak Szansa na sukces, Idol, czy gościnnie w programie Jaka to melodia. Jest byłym wokalistą zespołu Button Hackers, z którym w 2006 roku, piosenką Między nami wyśpiewał I nagrodę w konkursie Przebojowe lata Jedynki- Sopot Festiwal oraz drugą w konkursie międzynarodowym, również w Sopocie. Jest wokalistą w zespole Tango Corazon Quintet Marcina Wyrostka – laureata programu Mam talent.