CHARYTATYWNE ĆWICZENIA W WODZIE

CHARYTATYWNE ĆWICZENIA W WODZIE

Wielu z nas obiecuje sobie, że zacznie uprawiać jakiś sport. Najczęściej wracamy do tego tematu w okresie noworocznym, lub przed wakacjami. Przygotowania trwają tygodniami a nawet miesiącami, gdyż trzeba obmyślić wszelkie aspekty dotyczące tego tematu. Najpierw musimy podjąć decyzję nad formą ćwiczeń, a jest ich nie mało. Ja osobiście mam własną klasyfikację. Dzielę ćwiczenia na proste (do których nie potrzebuję specjalnego oprzyrządowania np spacer, jogging, gimnastyka na karimacie) i złożone analogicznie np. jazda na rowerze, rolkach, nartach, spacer z kijkami. Drugi podział dotyczy pory roku i pogody. Trzeci, ćwiczeń grupowych i samodzielnych. Czwarty, otoczenia np. dom, wolne powietrze, siłownia, basen. Piąty, bierze pod uwagę koszt zajęć. Cały proces selekcji trwa wieki. Jak już podejmiemy tę trudną decyzję nadchodzi czas, aby zakupić odpowiedni strój i sprzęt. Po wyjściu ze sklepu sportowego całe przygotowania wydają się być dopięte na ostatni guzik. Następnego ranka jednak okazuje się, że : pogoda nie dopisała, grypa nas bierze lub obraliśmy kompletnie zły tor w klasyfikacji na samym początku i nasz wysiłek był na darmo.

Wodny aerobik to świetna forma aktywności fizycznej, którą można uprawiać przez cały rok. Nie musimy martwić się o deszcz, śnieg, czy wiatr. Umiejętność pływanie także nie jest wymagana. Jedyne co trzeba przynieść to strój, ręcznik, klapki i dobry humor. Na pływalni Laguna w Jastrzębiu-Zdroju uczestnicy spotykają się na zajęciach cztery razy w tygodniu w: poniedziałek godz. 19 i 20, wtorek – godz. 20, środę – godz. 19 i 20 oraz czwartek – godz. 20 i 21. Są to dobre ćwiczenia dla osób w każdym wieku. Wieczory spędzone w wodzie są odprężającym i pobudzającym doświadczeniem po ciężkim dniu pracy.

Eliza Jasińska, prowadząca zajęcia wodnego aerobiku jest osobą niezwykle charyzmatyczną z poczuciem humoru i o wielkim sercu. Wyszła z inicjatywą, aby zorganizować charytatywnie dwie godziny ćwiczeń w wodzie dla naszej Adusi.

Zajęcia odbyły się w ubiegły poniedziałek, 31 sierpnia 2015 roku. Było wspaniale. Uczestnicy dopisali, panowała bardzo miła atmosfera i jak zwykle wszyscy się uśmiali z żartów prowadzącej.

Bardzo dziękujemy organizatorom: Dyrekcji Pływalni Laguna, oraz Elizie Jasińskiej za wyjście z inicjatywą i wspaniałe prowadzenie zajęć.

Dziękujemy uczestnikom za przybycie i okazanie serca Adusi i jej rodzinie!

Dziękujemy także Panu Adamowi Łukasik za robienie zdjęć podczas zajęć.

Do zobaczenia na basenie 🙂